Hakkımızda


Genç Ressam Ahmet Burak HALICI,

1990 yılında Ankara'da doğdu. Monoton geçen ilk ve orta öğretim hayatı sonrasında. Lise çağlarında internet aracılığı ile sokak kültürüyle tanıştı. Her geçen gün sokak onu ele geçiriyor. O ise sokaklar arasında kayboluyordu. . Eline aldığı ilk kalem ile  başladı karalamaya, evdeki kapı,dolap,duvar dinlemiyor karalıyordu. İşte  böyle başladı Halıcı'nın resim hikayesi.

Yıl 2004 korkusuzca içinde ki graffiti tutkusu ile sokakları boyamaya başladı. Zaman ile kendi gibi bu işe gönül vermiş arkadaşlar edindi ve 'PCH' (Punky Colors Harmony) adını verdikleri bir graffiti ekibi oluşturdular. Gündüzleri bir araya gelip çizimler yapıyor, hava karardığında sokak duvarlarını renklendiriyorlardı. Harçlıklarını çıkarmak için de  iç ve dış mekan çizimleri yapıyorlardı.

Genc Ressam Halıcı, 2010 yılında Selçuk Üniversitesi Resim Bölümü Lisans - 2014 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Resim Anasanat Bilim Dalı Yüksek Lisans için hak kazandı.. Türkiye'de duvar resimleri ve graffiti üzerine tez yazıyor. Bi oda sanat adını verdiği atölyesi  ve ekibi ile sanat adına çalışmalar duvar resimleri ve iç mekan dekorasyonu yapıyor..